115,00 zł
Cena netto: 93,50 zł
120,00 zł
Cena netto: 97,56 zł
139,00 zł
Cena netto: 113,01 zł
253,70 zł
Cena netto: 206,26 zł
273,99 zł
Cena netto: 222,76 zł
437,99 zł
Cena netto: 356,09 zł
437,99 zł
Cena netto: 356,09 zł
437,99 zł
Cena netto: 356,09 zł
475,87 zł
Cena netto: 386,89 zł
478,99 zł
Cena netto: 389,42 zł
494,99 zł
Cena netto: 402,43 zł
550,00 zł
Cena netto: 447,15 zł
563,51 zł
Cena netto: 458,14 zł
582,26 zł
Cena netto: 473,38 zł
584,80 zł
Cena netto: 475,45 zł
730,58 zł
Cena netto: 593,97 zł
Najprostszym wyjaśnieniem pojęcia kamery IP jest połączenie kamery i komputera w jedną całość. Kamera IP w profesjonalny sposób rejestruje i przesyła obraz na żywo bezpośrednio za pomocą sieci IP. Podczas tego przesyłania zewnętrzna kamera IP umożliwia zainteresowanym osobom obserwować dany obraz w miejscu, w którym się znajdują, ale również ta obserwacja jest możliwa z oddalonego stanowiska. Głównymi atutami tego nowoczesnego sprzętu komputerowego jest przede wszystkim podgląd obrazu wraz z jego zapisywaniem. Również użytkownik może w późniejszym czasie zarządzać pozyskanym obrazem. Zarządzanie z kolei odbywa się dzięki pośrednictwu infrastruktury sieci, który opiera się na standardowym protokole IP. Warto dodać, że każdy tego typu sprzęt posiada swój indywidualny adres IP.
Miejsce nie jest istotne
Decydując się na zakup kamery internetowej, może to być chociażby mini kamera IP, która jest podłączona do sieci. Decydując się na zakup takiej kamery musisz pamiętać, że powinna zawierać przede wszystkim wbudowany serwer www, serwer FTP, klienta FTP, klienta poczty elektronicznej. W kamerze IP nie powinno zabraknąć również systemu zarządzania alarmami, a także bardzo ważnej w ostateczności możliwości programowania. W zależności od rodzaju kamery są również dostępne inne opcje, ale o to musisz już zapytać sprzedawcę w danym sklepie komputerowym i internetowym. Warto również pamiętać o tym, że Kamery sieciowe mogą być rozmieszczane w dosłownie różnych miejscach, a co za tym idzie nie muszą być podłączane do komputera. Trzeba także nadmienić, że mini kamery IP nie przerywają swojego działania, jeśli rozmieścimy je w różnych, często niedostępnych miejscach. Jednak ważne jest to , aby była rozmieszczana w miejscach, w których znajduje się podłączenie do sieci i internetowej IP.
Koszty dostosowane do klienta
Internetowe kamery IP są niezwykle praktycznym sposobem zapisywania obrazu, a jakość zapisanego obrazu z pewnością zadowoli Twoje oczekiwania. Jeśli chodzi o koszty zakupu takiej kamery, to cena w tym wypadku nie jest zaporowa. Tanie kamery to koszt rzędu stu czy dwustu złotych i jest to kwota wyjściowa. Oczywiście, wszystko tak naprawdę zależy od funkcji, jakie posiada zakupiony sprzęt. Droższe kamery to cena około pięciuset złotych, a na te posiadające zdecydowanie wyższy standard nagrywania oraz zapisywania obrazu powinniśmy przygotować około tysiąca złotych. Zakup takiej kamery to sprawa indywidualna, to Ty decydujesz o kosztach. Jednak jeśli eksploatacja sprzętu nie będzie wysoka, wówczas spokojnie możesz zdecydować się na wersję standardową.
Monitoring Vivotek
Vivotek - firma produkująca kamery założona w 2000 r. Kamery firmy Vivotek cechują się wysoką jakością wykonania oraz zastosowaniem nowoczesnych technologii przy rejetracji obrazu. Firma jest jedną z czołowych marek w kategorii rozwiązań monitoringu, jej produkty sprzedawane są na całym świecie. W ofercie firmy poza kamerami oferowane są także rejestratory oraz akcesoria (uchwyty, adaptery) do monitoringu. Do obsługi produktów firmy dostępna jest bezpłatna aplikacja VivoCloud.
Kamery Vivotek
Kamery firmy Vivotek cechują się wysoką jakością wykonania oraz posiadają funkcje nie spotykane w innych markach. Poza często spotykanymi funkcjami służącymi do poprawy jakości nagrania takimi jak WDR czy DNR mogą one także obsługiwać funkcje Smart Stream oraz SNV. Zostały one stworzone przez firmę Vivotek, aby uzyskać jeszcze lepszą jakość nagrywania m.in w warunkach słabego oświetlenia (SNV) oraz aby zmniejszyć wymagania związane z przepustowością sieci czy wielkością pliku w przypadku archiwizacji (SmartStream). Ponadto kamery firmy Vivotek wyposażone w funkcję SNV posiadają bardzo czułe czujniki optyczne pozwalające na rejestrowanie słabo oświetlonych miejsc w kolorze w wysokiej jakości. Modele typu fisheye wyposażono w panoramiczny obiektyw 180° (montaż naścienny) lub 360° (montaż na suficie), dzięki czemu mogą pokryć swoim zasięgiem całą scenę bez martwych stref. Może być w nich także zastosowane tzw. prostowanie (ang. dewrap) obrazu, dzięki czemu użytkownik może korzystać z bardziej przyjaznych i użytecznych formatów obrazu nawet w przeglądarce internetowej.
Monitoring Safire
Safire to europejski producent rozwiązań związanych z bezpieczeństwem. W ofercie firmy można znaleźć m.in. produkty stosowane w monitoringu - kamery oraz rejestratory. Produkty firmy Safire oferują dobrą jakość rozwiązań monitoringu w rozsądnej cenie.
Kamery Safire
W ofercie firmy można znaleźć kamery IP, kamery HDTVI oraz kamery 4w1 obsługujące technologie takie jak HDTVI, HDCVI, AHD, CVBS. Większość kamer tego producenta obsługuje protokół ONVIF, co pozwala na uruchomienie kamery z produktami innych producentów także obsługujących tą funkcję. W zależności od modelu kamery pozwalają na obsługę czujnika PIR przez kabel coaxial. Dzięki temu zmniejsza się ilość fałszywych alarmów spowodowanych wykryciem ruchu (kamery HDTVI). Jeśli niezbędne jest zmniejszenie ilości kabli, producent ma w swojej ofercie kamery pozwalające na zasilanie ich przez rejestrator za pomocą kabla coaxial (PoC) (kamery HDTVI) lub kabla sieciowego (PoE) (kamery IP).
Rejestratory Safire
Safire do obsługi kamer oferuje rejestratory IP oraz rejestratory 4w1. Rejestratory tego producenta wyposażone są w funkcje zwiększające wydajność oraz efektywność monitoringu. Określone modele rejestratorów pozwalają na zasilanie kamer bez instalacji dodatkowego okablowania dzięki funkcjom PoC (rejestratory analogowe, 4w1) oraz PoE (rejestratory IP). W zależności od modelu zastosowanie znajdują także takie funkcje jak Deep learning. Pozwala ona na lepsze rozpoznawanie ludzi oraz pojazdów co przyczynia się do zmniejszenia liczby fałszywych alarmów spowodowanych wykryciem ruchu. Natomiast tryb autoadaptacyjny służy zapobieganiu wyczerpywania zasobów graficznych przy wyświetlaniu obrazu w wysokiej rozdzielczości oraz przy obsłudze dużej ilości kamer.
Kamery Hanwha-Techwin
Hanwha-Techwin to jeden z liderów w dostarczaniu rozwiązań do monitoringu na świecie. Kamery tego producenta odznaczają się wysoką jakościa, a dzięki wprowadzeniu różnych serii produktów (takich jak np. seria Wisenet L) każdy może znaleźć produkt odpowiadający jego potrzebom.
W kamerach Hanwha-Techwin stosowane są najnowsze technologie służące poprawie jakości oraz płynności obrazu. Jedną z nich jest zaawansowana technologia kompresji obrazu WiseStream, dzięki której możliwe jest zmniejszenie wykorzystania pasma przesyłu danych o nawet 99% przy zachowaniu jakości obrazu. Funkcja LDC (korekta zniekształceń obiektywu) umożliwia "wyprostowanie" obrazu w kamerach, gdzie specyfika obiektywu powoduje zniekształcenie obrazu (np. w kamerach szerokokątnych). Użyte technologie pozwalają także kamerom serii Wisenet na wykrycie momentu utraty ostrości oraz poprawienie obrazu a funkcja widoku korytarzowego umożliwia obrót widzianego obrazu o 90˚/270˚ w przypadkach, gdy obserwowana scena tego wymaga.