Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Blog chmura tagów
Podstawowe pojęcia i cechy monokularów
Podstawowe pojęcia i cechy monokularów

Główne cechy i funkcje monokularów termowizyjnych

Monokulary termowizyjne (termowizory) posiadają szereg funkcji i cech, które poprawnie wykorzystywane mogą zwiększyć efektywność użytkowania tych urządzeń.

W związku z tym postaram się przybliżyć najbardziej popularne a zarazem najczęściej wykorzystywane funkcje i cechy na podstawie urządzeń AGM Global Vision.

czytaj całość »
Monokulary termowizyjne co to?
Monokulary termowizyjne co to?

Monokular termowizyjny to urządzenie wykorzystujące technologię termowizyjną do wykrywania i wizualizacji sygnatur cieplnych emitowanych przez obiekty i żywe istoty.

Jest przeznaczony do użytku w warunkach słabego oświetlenia lub ciemności, w których tradycyjne widzenie jest ograniczone.

Monokulary termowizyjne działają na zasadzie wychwytywania promieniowania podczerwonego emitowanego przez obiekty i przekształcania go w widzialny obraz w oparciu o różnice temperatur.

czytaj całość »
Termowizory
Termowizjery i monokulary

Termowizory

Termowizja, także nazywana termografią, jest to proces obrazowania w paśmie średniej podczerwieni. Dzięki temu, że ciała wydzielają różną ilość ciepła można użyć tego zjawiska do wykrywania obiektów cieplejszych od otoczenia.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 792 888 880
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl